Mladá generace v Pražské Arcidiecézi
Úvod>MÍSTA SETKÁVÁNÍ

MÍSTA SETKÁVÁNÍ

Rovnou přejít na seznam
a mapu aktivit a společenství

 

 

Místa setkávání najdete tam, kde se scházejí mladí lidé a toto setkávání je dlouhodobé a pravidelné. Jsou to skupiny a aktivity otevřené přijímat mezi sebe nové lidi. Věříme, že člověk může nejlépe růst právě díky tomu, že zakotví na některém takovém místě a nepřichází jen "ochutnávat" nebo "konzumovat", ale může také přinášet něco ze sebe a svých obdarování.

Jako FARNÍ KOMUNITU MLÁDEŽE zde označujeme širší společenství / okruh mladých lidí v rámci určité farnosti, vikariátu apod., kde se pohybuje kolem 20 a více lidí. Setkávání může probíhat v různých skupinách a rozličných aktivitách (např. kapela, mše pro mládež, víkendové akce apod.) a nabízí mnoho otevřených aktivit pro všechny zájemce.

Za SKUPINY A SPOLEČENSTVÍ považujeme uskupení, kde počet účastníků setkávání obvykle nepřesahuje cca 15, max. 20 osob a jedná se konzistentní okruh lidí, třebaže někteří mohou tvořit jádro a jiní jsou občasní účastníci. Tato společenství jsou obvykle otevřená v tom smyslu, že můžete přijít po předchozí domluvě.

UZAVŘENÉ SKUPINY jsou skupinky s menším počtem lidí (cca do 8-10) a jejich význam tkví  tom, že se v něm lidé velmi dobře znají a mohou mít k sobě větší důvěru a být si bližší. Skupina může přijmout někoho nového po předchozí domluvě a souhlasu všech členů. Uzavřená společelsntví zde prezentujeme především kvůli přehledu o situaci v diecézi a jako inspiraci pro zakládání dalších menších skupinek.

 

Přidej nové místo

Víte o něčem, co by se také mělo objevit v seznamu míst i na mapě?
Napište nám o tom a my to zařídíme! Viz kontakt.

Omlouváme se, ale z bezpečnostních důvod není možná "samoobsluha". 
Za obsah webu redakčně zodpovídá ADCM.

 

reklama
reklama