Akce

KURZ LIFT

Dvouletý program pro mladé ve věku od 16 do cca 26 let, zahrnující každý rok 6 víkendů a letní camp. Od podzimu 2023 probíhá LIFT 23, kterého se účastní přes 50 mladých, na podzim 2025 začne LIFT 25. Možnost přihlásit se bude od května 2025 na webu adcm.

Jako křesťané věříme, že opravdu naplněný život dává Bůh. Ve vztahu s ním můžeme více poznat, kdo jsme, co je v nás ukryto, k čemu jsme povoláni a jak můžeme žít, abychom byli šťastní. Přestože vám LIFT nabídne krásné myšlenky, principy, inspirace, nápady a způsoby, jak něco chápat nebo dělat, jde o něco víc: o dobrodružnou cestu objevování sebe sama, tajemství života i Boha. A je to právě On, který může pozvednout náš život.

Víkendovky v Nazaretě

Jednorázová víkendová setkání v Nazaretě pro mladé od 11 do cca 15 a od cca 15 do 19 let. Během školního roku je pět víkendů pro mladší a pět pro starší.

Jednotícím prvkem každé víkendovky je vybrané téma. Během víkendu je na toto téma připravený duchovní, zábavný, sportovní a odpočinkový program. Důležitým prvkem je také zkušenost křesťanského společenství vrstevníků a věřících kamarádů.

Na jednotlivé víkendy je třeba se předem přihlásit, přihlášku s pozvánkou na danou víkendovku najdete vždy dva až tři týdny před jejím konáním v aktualitách.

Termíny víkendů najdete na úvodní stránce. Srdečně zveme!

Runway camp

Letní tábor pro mladé křesťany od 15 do cca 19 let, kteří chtějí něco prožít a nově vykročit s Bohem.

Koná se v srpnu na Hoře Matky Boží v Králíkách. Pro účastníky je připraven během školního roku také víkend Heliport v Nazaretě.

Ranvej je dráha, ze které vzlétají letadla. Podobně se chceme také my ve svém duchovním životě odlepit od země a vykročit (nebo znovu vykročit) na cestě k Bohu. A jak mohou dosvědčit mnozí, kteří již v minulých letech na Runway campu byli, opravdu to stojí za to. Nové nadšení pro život s Bohem, hlubší zkušenost modlitby, krásná přátelství i pohled na život v Boží perspektivy.

Podívejte se na bližší informace a třeba se i přihlaste na camp, který bude 4. – 10. 8. 2024, přihlašování na jaře 2024.

Invenio pro školy

Třídenní programy pro školní třídy žáků druhého stupně ZŠ a studentů SŠ a víceletých gymnázií.

Každý kurz je veden týmem zkušených lektorů a je tvořen tematickými, diskusními, pohybovými i netradičními aktivitami. Vycházíme z toho, že člověk se učí nejlépe tím, co sám prožije.

Název Invenio (z lat. objevovat) naznačuje náš cíl, aby se žáci lépe zorientovali ve svém životě a mohli objevovat a rozvíjet postoje i dovednosti, které jim pomohou ke smysluplnému a spokojenému životu v dnešní dynamické společnosti.

Rádi vám dáme podrobnější informace o možnostech objednání kurzu, nabídneme konkrétní termíny pro kurz a přizpůsobíme kurz na míru.

Taxiway camp

Nový název, nový tým, nový camp. Tábor pro mladé křesťany od 12 do cca 16 let, kteří chtějí prožít něco nového s Bohem. Inspirováno Runway campem.

Máme za sebou tři vydařené ročníky Taxiway campu a pilně připravujeme čtvrtý. Bude opět na Hoře Matky Boží v Králíkách a již se na něj můžete těšit!

Taxiway je příjezdová cesta k ranveji. Abychom mohli skutečně vzlétnout, potřebujeme se nejprve připravit ke startu a dostat na ranvej života s Bohem. Není právě toto příležitost, jak pro to něco udělat? Možná vás někdo v dětství nechal pokřtít a vedl k víře, ale nenazrál čas k tomu, abyste se pro osobní víru, vztah s Bohem a opravdový křesťanský život rozhodli sami?

Čtvrtý ročník campu se uskuteční v termínu 28. 7. – 2. 8. 2024, přihlásit se můžete na jaře 2024, viz aktuality.

Arcidiecézní ples mládeže

Příležitost k neformálnímu přátelskému setkání mladých křesťanů v rámci pražské arcidiecéze.

Arcidiecézní ples mládeže bývá většinou v pátek nebo v sobotu před první adventní nedělí. V roce 2020 ani o rok později se ples kvůli koronavirové pandemii nemohl uskutečnit. Doufáme však, že letos bude již jako před pandemií. Ples bývá v KC Novodvorská v Praze-Lhotce, nechybí živá hudba k tanci i poslechu, tombola, občerstvení ani skvělé společenství mladých lidí.

Na ples můžete přijít sami, se svými přáteli a blízkými, ale třeba také s celým společenstvím. Poslední varianta je samozřejmě ta nejlepší.

Letos bude ples, dá-li Bůh, 1. 12. 2023. Podrobnější informace, téma plesu, plakátek a pozvánky v aktualitách.

Světový den mládeže, SDM

Diecézní oslava Světového dne mládeže, aneb vzájemné setkání mladých v rámci arcidiecéze a setkání s otci biskupy.

Jednou za rok se koná v rámci Světového dne mládeže (SDM) setkání mladých lidí s biskupem v diecézích. Motto setkání, které je od roku 2021 přesunuto na Slavnost Ježíše Krista Krále, resp. na sobotu před ní, vybírá sám papež. V roce 2020 se kvůli pandemii koronaviru uskutečnilo setkání formou on-line, v roce 2021 bylo 20. listopadu již jako obvykle, a to v Salesiánském středisku mládeže v Praze-Kobylisích. V roce 2022 setkání proběhlo 19. 11. v Kobylisích.

Při setkání nechybělo nic, co k setkání tohoto typu patří: slavení mše svaté s našimi biskupy, duchovní povzbuzení, workshopy, přednášky na zajímavá témata a zajímaví hosté. SDM je příležitostí k společnému setkání a povzbuzení.

Příští setkání se uskuteční 25. 11. 2023, již nyní srdečně zveme!