Aktivity, které jsou organizovány, garantovány či podporovány pražskou arcidiecézí. 

LIFT

www.lift.mozello.com

LIFT je dvouletý program pro mladé ve věku od 16 do cca 26 let, zahrnující 6+6 víkendů a letní camp. Nyní probíhá kurz 2019-2021.

Jako křesťané věříme, že ten pravý a naplněný život dává Bůh. Ve vztahu s ním  můžeme poznat, kdo jsme, co je v nás ukryto a k čemu jsme povoláni, abychom byli šťastní. Přestože se na LIFTu dozvíte spoustu užitečných myšlenek, principů, inspirace, nápadů a způsobů, jak něco chápat nebo dělat, jde o něco víc: o dobrodružnou cestu objevování sebe sama, tajemství života i Boha. A je to právě on, živý Bůh, který může pozvednout náš život.

Runway camp

www.runwaycamp.cz 

Runway camp je letní tábor pro mladé křesťany ve věku od 15 do cca 19 let, kteří chtějí jít dál na cestě s Bohem. Koná se v srpnu v klášteře na Hoře Matky Boží v Králíkách, letos 9.-15. 8. 2020. Pro účastníky Runway campu se koná v Nazaretě víkend Heliport.

Ranvej je dráha, ze které vzlétají letadla na své cesty. Podobně se chceme v našem duchovním životě i my odlepit od země a vykročit na cestě k Bohu. A jak mohou dosvědčit mnozí, kteří již v minulých letech na Runway campu byli, opravdu to stojí za to.

Víkendovky

Víkendovky v Nazaretě jsou jednorázová víkendová setkání pro mladé, vždy zaměřená na určité aktuální téma. Jsou pořádány ve dvou sériích: pro mladé od 11 do cca 15 let (letos 4.6. 10., 6. 8. 12., 28. 2. 1. 3. 2020, 24. 26. 4., 12. 14. 6.) a pro mladé od cca 15 do 19 let (letos 20. 22. 9., 1. 3. 11., 24. 26. 1. 2020, 6. 8. 3., 15. 17. 5.).

Program víkendovky spojuje vybraný motiv či téma, ale nechybí samozřejmě ani duchovní program, ani program zábavný, sportovní či oddechový. Důležitou rovinou víkendovek je utváření křesťanského společenství, které je při osvojování víry a života z víry klíčové.

Invenio

www.invenioproskoly.cz

Invenio je třídenní program pro školní třídy žáků druhého stupně ZŠ a studentů SŠ a odpovídajících ročníků gymnázií. Rádi domluvíme konkrétní termín kurzu. 

Je veden týmem zkušených lektorů a tvořen tematickými, diskusními, pohybovými i netradičními aktivitami, protože člověk se učí nejlépe tím, co sám prožije. Název Invenio (z lat. objevovat) proto, že naším cílem je, aby se žáci lépe zorientovali ve svém životě a mohli objevovat a rozvíjet postoje i dovednosti, které jim pomohou ke smysluplnému a spokojenému životu v dnešní dynamické společnosti.

SDM – diecézní setkání mladých

V sobotu před Květnou nedělí se koná každoročně v rámci Světového dne mládeže (SDM) setkání mladých lidí s biskupem, jehož motto vybírá sám papež. V roce 2020 bude setkání 4. 4. a nebude při něm chybět nic, co k setkání tohoto typu patří: slavení mše svaté s naším diecézním biskupem, duchovní povzbuzení, workshopy, přednášky na zajímavá témata a zajímaví hosté. SDM je krásnou příležitostí ke společnému setkání a také vzájemnému povzbuzení ve víře.

Arcidiecézní ples mladých

Krásnou příležitostí k setkání s mladými přáteli v rámci celé diecéze je také Arcidiecézní ples mladých, který bývá v pátek nebo v sobotu před první adventní nedělí. V roce 2019 se uskutečnil 30. 11. a opravdu se vydařil. Samozřejmě můžete na další Arcidiecézní ples přijít sami, se svými přáteli a blízkými, anebo také s celým společenstvím. Již se těšíme na ples další, který bude v listopadu 2020.